Škola v přírodě - Aktuální informace

Místo: Čestice u Strakonic

Termín: 30.10.2017 - 7.11.2017

Třída: Zelená

Aktuální informace ze školy v přírodě:

7.11.2017

Důležitá informace:

Odjezd dětí ze školy v přírodě je nečekaně posunut na cca 9:30. Cesta trvá cca 2 hodiny. Předpokládaný příjezd nejdříve v 11:30 na stejné místo. V případě nejasností kontaktujte pí. ředitelku: 737 141 788.

6.11.2017

Pondělí – pozdrav z Čestlic – včera jsme večerní hru krásně všichni zvládli – s baterkou jsme našli obrázek ducha Bonifáce a ten se nám za odměnu ukázal a nechal nám zase pytel plný dárků a dobrot. Dneska se nám počasí pokazilo, poprvé prší – ale odpoledne se počasí snad zlepší a mohli bychom hledat v přírodě poklad. Večer nás čeká balení a potom slavnostní předávání medailí všem dětem  - protože jsme byli moc šikovné – jak říkají naše paní učitelky. Už jenom jedna noc a jsme u vás – čekejte na nás my se na vás moc těšíme.

p.s. všechny děti jsou zdravé a není ani kašel … to jsme moc rády… zároveň bychom Vám - všem rodičům chtěly moc poděkovat za perfektně a přehledně zabalené kufry – vše bylo krásně popsané a připravené. Veliké poděkování.

Ráno budeme odjíždět v 8:45 hod, cesta trvá cca 2 hodiny

– předpokládaný příjezd cca 11:00 hod. parkoviště u památníku Kobyliská střelnice - stejné místo – jako místo odjezdu.

Aktuální informace o cestě budeme předávat paní ředitelce, ale věříme, že zpáteční cesta bude stejně pohodová jako cesta do Čestic.

Poslední pozdrav z Čestic posílají p.učitelky – těšíme se zítra na vás.

5.11.2017

Neděle - a zase bylo dnes slunečno - je vidět, že nás má sluníčko opravdu moc rádo. Včerejší koncert cimbálové muziky byl pěkný. A dneska jsme v hudbě pokračovali - přišel za námi dudák s písničkami " Šel tudy, měl dudy" - dudy byly rohaté a moc pěkné, mohli jsme si je všichni pořádně prohlédnout. Před obědem jsme si ještě užili papírových skládanek a papírového tvoření. Odpoledne jsme sportovali venku na hřišti. Bonifác - duch nám nechal vzkaz, že se dnes večer možná zase na chvilku objeví - máme dnes v plánu večerní hru - tak se moc těšíme. Už se vyspinkáme jen 2x a jedeme za vámi - tak dnes posíláme sladkou pusu.

p.s. všechny děti jsou v pořádku - jsou to zlatíčka, pozdrav posílají p.učitelky

4.11.2017

Sobota – počasí nám neuvěřitelně přeje – sluníčko svítí a svítí – užíváme si přírody – dneska jsme byli v lese soutěžili jsme v hodu šiškou – to byla legrace. Po obědě jsme vyráběli malé duchy Bonifáce – tak už jich je tady 25 malých a 1 velikánský, který se nám neustále schovává, ale úkoly nám vždy někde zanechá – ten se asi diví, jak je pěkně plníme. Odpoledne se vypravíme na zdejší zámek – na koncert cimbálové muziky. A zítra hurá na hřiště. A ještě jedna zpráva, diskotéka se nám povedla. Posíláme všem domů velikánskou pusu.

p.s. zprávy od p.učitelek – počasí je krásné – nádherný podzim – všechny vaše zlatíčka jsou v pořádku a jsou moc fajn – zítra jim připravíme zase nějaké překvapení.

Moc pozdravů domu všem posílají Dana a Helena

3.11.2017

Pátek – Včera byl krásný a napínavý večer – byli jsme se podívat na místním rozsvíceném hřbitůvku a přiletěl tam na malou chvilku i duch Bonifác. Nechal nám tam plný pytel dárečků – moc pěkné dárky … to bylo radosti. Dneska jsme byli na vycházce u velkého rybníka, cestou jsme našli zprávy s úkoly od Bonifáce – a všechny se nám podařilo splnit. A víte co nás čeká večer…. no přece vysněná diskotéka – to si zatancujeme, bude legrace.

p.s. počasí nám opravdu přeje  - celý den slunečno, všechny děti jsou v pořádku a posílají domů kopu pusinek, pozdrav posílají p. učitelky

2.11.2017

Čtvrtek – Dnes na nás hned ráno vykouklo sluníčko a chystáme se navštívit malou továrničku na výrobu paliček k hudebním bubnům. Moc se těšíme – třeba si i trošku zkusíme zabubnovat. Večer bychom  se chtěli podívat na rozsvícený hřbitov a duch Bonifác nám nechal zprávu, že po cestě zpátky se nám možná na malinkou chvilku ukáže, ale hlavně má pro nás připravené překvapení – už se těšíme.

p.s. všechny děti jsou v pořádku a zdravé, užívají si všech radovánek, posílají všem domů velkou pusu, paní učitelky také posílají pozdrav

1.11.2017

Středa - vyrazili jsme na výlet na ovčí farmu "Na vlně". Na farmě jsme  mohli krmit ovce, mohli jsme si prohlédnout lamy a kozy, zkusili jsme si tkát koberce, česat vlnu a každý si vyrábí obrázek. Je to tady moc krásné. Bonifác nám nechal další úkoly, které plníme, ale zatím jsme ho neviděli.

p.s. Paní učitelky nám tento vzkaz poslaly přímo z farmy, všechny děti jsou v pořádku a posílají plný pytel pusinek domů.

31.10.2017

Zprávy z Čestlic – první večer proběhl velmi příjemně  - nebyla ani jedna slzička a všechny děti usnuly hned po pohádce.

Úterý  - od rána nám svítí sluníčko, dopoledne jsme vyráběli draky a za chvíli se chystáme na procházku na veliký kopec. Cestou budeme plnit úkoly, které nám připravily paní učitelky. Zítra pojedeme na výlet na ovčí farmu – napíšeme – jak se nám tam líbilo. Duch Bonifác se ještě neukázal, ale hledáme ho.

p.s. Všichni jsou v pořádku a užívají si přírody

30.10.2017

info pro rodiče – cesta proběhla v pořádku, děti jsou již ubytovány a po obědě, odpoledne se chystají prozkoumat okolí.